A nemzeti összetartozás napján országszerte megemlékezéseket szerveznek, melyhez a Debreceni Egyetem Kossuth Gyakorlója is minden évben csatlakozik. Ezúttal a Csengő utcai gimnáziumban tartottak rendhagyó órát a diákok és tanáraik.
- Egy nyelvet beszélünk, egy a kultúránk az elszakított területek magyar lakosaival, ezt az összetartozást szeretnénk ezúttal is kifejezni, ami nekünk egy másik jelentést is hordoz, hiszen a Csengő utcai gimnáziumunk a Kossuth utcai és az Arany János téri általános iskolákkal együtt alkot egységet, így a mai műsorban is valamennyien részt veszünk – tájékoztatott Kiss Gabriella intézményvezető-helyettes.
A Debreceni Egyetem gyakorlóiskolájában tanuló 2200 diák közül csaknem 700-an szerepeltek a különleges műsorban. A középiskolások prózával, verssel és dalokkal elevenítették fel az I. világháború végén, 1920. június 4-én a Versailles melletti Nagy-Trianon palotában aláírt békediktátum hátterét és következményeit. Az alsó tagozatos gyerekek pedig az országhatáron belül és a határon túl élő magyarság néphagyományait, népzenéjét, valamint ehhez kapcsolódó játékokat, szokásokat mutatták be.
A program zárásaként a házigazda gimnazisták a Kossuth utcai és az Arany János téri diákokokkal közösen énekelték el az Ismerős arcok Nélküled című dalát a Csengő utcai középiskola tornatermében.
Sajtóiroda - TB