Az intézmény Doktorandusz Önkormányzata (DEDÖK) a Doktoranduszok Országos Szövetségével (DOSZ) közösen szervezte meg idén nyári doktorandusz táborát a Debreceni Egyetem központi campusán augusztus 24-26. között.
Az esemény – melyen csaknem 170-en vettek részt – a kikapcsolódás mellett kiváló lehetőséget nyújtott a tudományos pályára készülő hallgatóknak a szakmai kapcsolatépítésre, a doktori képzés elvárásainak alaposabb megismerésére és a tudományos közösségekben, szakosztályokban való jobb tájékozódásra.
- Itt képezzük a jövő kutatóit, akik majd az iparban a kutatásokat fogják végezni, így a doktorképzés ilyen értelemben megalapozza a jövő értelmiségét – hangsúlyozta Csernoch László, az Országos Doktori Tanács elnöke, a Debreceni Egyetem tudományos rektorhelyettese a tábor ünnepélyes megnyitóján.
Biegelbauer Anna, az Emberi Erőforrások Minisztériuma Család- és Ifjúságügyért Felelős Államtitkárság Esélyteremtési Főosztály Tehetségügyi Osztályának vezetője a tehetséggondozás szerepét, fontosságát és az elmúlt évek megnövekedett támogatásait emelte ki beszédében.
A doktoranduszokat Varga András, a Debrecen Megyei Jogú Város Önkormányzatának Oktatási, Ifjúsági és Sportbizottságának alelnöke, valamint Vámosi Péter, a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájának elnökhelyettese is köszöntötte.
Beszédet mondott továbbá Szabó Péter, a Doktoranduszok Országos Szövetségének elnöke, Csiszár Imre, a Doktoranduszok Országos Szövetsége alapító elnöke és tiszteletbeli tagja, illetve a Debreceni Egyetem Doktorandusz Önkormányzatának elnöke, Kőmíves Péter Miklós.
A DOSZ elnöke a megnyitón osztotta ki a tudományos osztályok vezetőinek jövő évre szóló mandátumigazolásait, majd egy kötetlen beszélgetésen vehettek részt az érdeklődők, ahol a komplex doktori vizsgák kérdéskörét vitatták meg.
A kétnapos táborban további szakmai programok várták a doktoranduszokat. A doktori képzéssel kapcsolatos aktuális kérdésekkel, tudományos kommunikációval, külföldi ösztöndíj-lehetőségekkel, tehetséggondozással több workshop és előadás is foglalkozott, sőt külföldi doktoranduszok számára is szerveztek szekciót. A szakmai programok elsődleges célja volt az elsőéves doktoranduszok felkészítése az előttük álló kutatói pálya kihívásaira.
A szabadidős és sportprogramokon pedig szórakozási és kapcsolatépítési lehetőséget próbáltak meg biztosítani a szervezők a fiatal kutatók számára. A Debreceni Egyetem és a város adottságait kihasználva számos olyan program közül lehetett választani, amelyek feledhetetlenné tették a nyári tábort.
- Örülök, hogy ilyen sokan eljöttek a Nyári DOSZ táborba. A helyszín és a programok kiválóak voltak. Szeretnék köszönetet mondani a DEDÖK és a DOSZ munkatársainak is a sikeres tábor szervezéséért – mondta a tábor végén Molnár Dániel, főszervező, a DOSZ általános elnökhelyettese.
DEHDK Sajtóiroda- Bajkó Kinga
Fotó: Rozsi Kristóf