Határtalan tudomány
A Debreceni Egyetem Tehetséggondozó Programja, a Kocka Kör Tehetséggondozó Kulturális Egyesület és a K+F Stúdió Kft. kezdeményezésében és szervezésében 2016-ban indult rendezvénysorozat idei konferenciája az űrkutatástól a jövő orvostudományáig, a mesterséges intelligenciától a pénz nélkül működő társadalom lehetőségének elemzéséig terjedően nyújtott lehetőséget a tudományos élet hazai képviselői, így a Debreceni Egyetem hallgatói mellett 11 országból – köztük Japánból, Indiából, Pakisztánból, Mongóliából, Romániából és Ukrajnából – érkező 180 résztvevőnek a tudományok közötti párbeszédre.
– Egy tudós – legyen fiatal, vagy tapasztalt – számára mindig érdekesnek ígérkezik saját témáját más kutatási dimenzióba helyezve vizsgálni – mondta köszöntőjében Varga Zsolt. A Debreceni Egyetem Tudományos Igazgatóságának vezetője felhívta a résztvevők figyelmét arra, hogy a tanácskozás keretében nem csupán arra van lehetőség, hogy saját gondolataikat megosszák a közönséggel, hanem arra is, hogy mások ötleteiből új gondolatokat szerezzenek. – Ennek köszönhetően pedig akár az eredetitől eltérő úton haladva érhetnek el kutatómunkájuk során új eredményeket - tette hozzá az igazgató.
A Debreceni Akadémiai Bizottság Székházának nagytermében Mező Ferencnek, a szervezőbizottság vezetőjének – és a technikának - köszönhetően Farkas Bertalan tábornok is köszöntötte a konferencia résztvevőit, demonstrálva, hogy nincs lehetetlen, nincs leküzdhetetlen távolság céljaink eléréséhez, ha széles látókörrel gondolkozunk a nagyvilágról.
A programban elsőként Mándy Zsuzsa, a Tudományos Igazgatóság munkatársa ismertette a Debreceni Egyetem Tehetséggondozó Programját, a DETEP céljait, a részvétel feltételeit, az eddig elért legkiemelkedőbb eredményeket, mindezt a nemzetköziség tükrében.
A konferencia a megnyitót követően szekcióülésekkel folyatódott, amelyeken mintegy 130 előadás hangzott el a DAB Székházban.
Sajtóiroda – BZs