Harminc év eredményei
Az ország első vidéki traumatológia tanszékének 1987-es megalapítására emlékeztek október 17-én, a kétnapos szakmai találkozó megnyitóján. A jubileumi tudományos ülésen az eltelt három évtized mérföldköveinek felidézése mellett napjaink jelentős változásai is szóba kerültek.
- A július elsejével megvalósult kórházi integráció óta olyan együttműködések kialakításán dolgozunk, ahol a Klinikai Központ és az immár egyetemi kórházként működő Kenézy úgy tudja betölteni funkcióját, hogy a betegellátás, oktatás és kutatás területén zavartalanul tudjanak működni - fogalmazott Lampé Zsolt, a Debreceni Egyetem Kenézy Gyula Egyetemi Kórház igazgatója.
Az ünnepi tanácskozáson Turchányi Béla, a kórház traumatológia osztályának főorvosa és az Általános Orvostudományi Kar Traumatológiai és Kézsebészeti Tanszékének jelenlegi vezetője köszöntötte a tanszék alapítóját, az idén 90 éves Záborszky Zoltánt.
Példaértékűnek nevezte azt a hitet, meggyőződést és tenni akarást, amit a professzor a tanszék első vezetőjeként tanúsított.
Mátyus László dékán ünnepi beszédében méltatta Záborszky professzor életútját, szakmai pályafutását és az Általános Orvostudományi Kar nevében megköszönte a szakember oktató, nevelő és gyógyító tevékenységét.
A Traumatológiai és Kézsebészeti Tanszék 30 éves jubileuma alkalmából tartott kétnapos tudományos ülés kiemelt témája a medencetörések ellátásának legújabb eredményei. A témában nemcsak a Debreceni Egyetem szakemberei tartanak előadásokat, hanem az ország számos kórházából, valamint az Egyesült Arab Emirátusokból és Nagy-Britanniából is érkeztek előadók. A kongresszust a Magyar Traumatológus Társaság Észak-kelet Magyarországi Szakcsoportja, a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kar Traumatológiai és Kézsebészeti Tanszéke, valamint a Debreceni Egyetem Kenézy Gyula Egyetemi Kórház Traumatológiai és Kézsebészeti Osztálya szervezte.
Fotó: Derencsényi István
Sajtóiroda-MM